Melegburkolatra szeretne váltani a konyhában és/vagy a fürdőben? Nem lehetetlen, de tartsuk be az előírásokat! Ami ebben az esetben a kritikus tényező, az természetesen a víz és a pára jelenléte. Magától értetődő, hogy a fürdő és a konyha padlója ki van téve a víz hatásának, melegburolásuk vízhatlan anyagokkal lehetséges. Minden más anyag hamar megcsúnyul és tönkre is megy. Padlószőnyegben és hagyományos laminált padlóban lehetőleg egyáltalán ne gondolkozzunk! Amire szükségünk van a vizes helyiségek esetében, az a LVT, vagyis a vinyl feltuningolt változata. Többféle összeállítási technikájú kivitelben kapható, összerakása szakember nélkül, házilag is lehetséges. Mintázata lehet akár fapadló, padlószőnyeg vagy akár kőhatású is. A modern vízálló parketták jelentős fejlesztéseken estek át a korábbi termékekhez képest, így a kifröccsenő víz már nem jelent olyan nagy gondot, de ez nem azt jelenti, hogy jót tesz neki, ha folyamatosan ki van téve nagyobb vízhatásnak. A megfelelő melegburkoló anyag használata mellett is legyen megfelelő a szellőzés! Amennyiben ez nem biztosított, építsünk ki szellőzési rendszert! Mérlegeljük az esetleges csőtörés lehetőségét, kiváltképp, ha régi építésű ingatlanról van szó!
A fürdőszoba az egyik legfontosabb része a lakásnak, itt kezdjük és fejezzük be a napot, sokunk nap végén zuhanyzás vagy fürdés közben relaxál. Ma már nem csak egy másodlagos dolog az életünkben a fürdőszoba, igyekszik mindenki luxuskörülményeket kialakítani a fürdő felújítása során. A melegburkolat ebben sokat segíthet, főként, ha faburkolatot szánunk a helyiségbe. A fa használata vizes helyiségekben korábban nem volt célszerű. Különösen rosszul viseli magas páratartalmat, elvetemedik, ha nincs megfelelően kezelve. Nem szabad agresszív vegyszerekkel tisztítani, a fürdőszobában pedig ezekre szükség van. A piaci igény kielégítésére született egy praktikusnak gondolt megoldás,
a fa mintázatú csempe. A látszatot megadta, az felülete nem volt fontos, mert a fürdőszoba falával nem igazán érintkezik az ember. A termék nem hozta a várt eredményeket, így a 2019/2020-as katalógusokba már nem
kapott helyet ez a kivitel, a faburkolat viszont igen, aminek alkalmazása tehát nem lehetetlen, de pár dologra oda kell figyelni. Az anyag kiválasztásánál nem szabad kompromisszumot kötni, tartósnak, jó minőségűnek és tömörnek kell lennie, ez bírja a meleg, párás környezetet. Ilyenek a hőkezelt faagyagok és a trópusi fából készült burkolatok (brazil dió, -cseresznye és -teak). Ezek a fák ellenállnak a rovaroknak és a gombáknak. Minden faanyagot a vetemedés elkerülése érdekében impregnálni, felület kezelni kell beépítés előtt lakkal, olajjal vagy viasszal. Mindezek ellenére nem szabad hagyni, hogy a faburkolaton órákig álljon a víz. Ápolása nem igényel különösebb teendőket, de a fénye megőrzésére használjunk faápolót. Vízkőoldó és fertőtlenítő alkalmazása tilos!
A melegburkolás kivitelezésével csak tapasztalt szakemberrel kössünk szerződést, a faburkolat beépítése nagy precizitást és hozzáértést igényel, mivel könnyen deformálódik. Nem kizárólag a fával kell gondosan bánni, a hordozófelületet is előírás szerint kell védeni a víz káros hatásaitól!